skip to Main Content

Interview trainers SJS 2: Rick Arkema en Roy Breedveld

Samen staan ze aan het roer van het tweede elftal van SJS; Rick Arkema en Roy Breedveld. Gedreven streven ze promotie na, schuwen ze de discussie niet en willen ze de selectieteams naar een hoger plan tillen. Kortom, voldoende ingrediënten om hier eens verder op in te zoomen. We starten met een korte kennismaking.

 

Rick Arkema

Rick Arkema
* Samenwonend met Jorien.
* Vader van Lisa en Luuk.
* Speelde voor Poolster alvorens hij bij SJS neerstreek.
* Bij SJS met succes de opleidingen Juniorentrainer en TC-III afgerond.
* Trainde verschillende jeugdteams.
* Ambitie om de opleiding TC-II te volgen.

 

 

 

Roy Breedveld

Roy Breedveld
* Gehele jeugd van SJS doorlopen.
* Debuteerde op zijn 16de in SJS 1.
* Twee seizoenen bij Mussel gespeeld.
* Veel blessureleed,
onder andere door een auto – ongeluk en
tot vier keer toe een schouder uit de kom.
* Ambitie om zelf weer te gaan spelen.

 

Het trainersvak
De aanleiding voor beide heren om het trainersvak in te gaan, is ontstaan vanuit de interesse voor het voetbalspel. Rick: ‘’ik heb me van jongs af aan erg geïnteresseerd voor tactiek en teamdynamieken. Mijn boekenkast staat dan ook vol met boeken van trainers als Guardiola, van Gaal, Sir Alex Ferguson en Jurgen Klopp. Ik blijf me bezighouden met de focus om mezelf te ontwikkelen.’’ Roy: ‘’ik vind het leuk om over het spelletje na te denken. Het is zo makkelijk om langs de lijn of voor de TV je mening te geven. Het mooiste is dat als je ergens naartoe werkt of ziet dat iets niet lukt, je ingrijpt en ziet dat het werkt.’’

Kenmerken
Roy vindt het belangrijk om te beginnen bij de basis: ‘’zet de poppetjes op de juiste plek en leer momenten te herkennen in een wedstrijd. Kijk naar je materiaal, wees duidelijk en realistisch.’’ Voor Rick gelden de kernwaardes stabiliteit, ambitie, betrokkenheid en assertiviteit. Echter, wat hem het meest kenmerkt is dat hij veel verantwoordelijkheid bij de spelers zelf wil neerleggen.

Voetbalopvatting
He trainersduo is uiteraard verantwoordelijk voor de manier waarop SJS 2 voor de dag komt. Hoewel ze dezelfde ambitie voor ogen hebben, voeren ze meer dan eens een discussie over de speelstijl. Waar Rick graag aanvallend voetbal wil spelen en veel druk naar voren wil uitoefenen, zakt Roy liever wat in en loert vervolgens vanuit een gesloten defensie op de counter. Gelukkig zijn ze het ook wel eens met elkaar eens. Rick: ‘’over spelers en andere zaken hebben we vaak dezelfde opvattingen en weten we wat er per positie wordt gevraagd. We respecteren elkaars mening en willen hetzelfde bereiken met onze selectie!’’ Roy vult aan: ‘’we hebben ervoor gekozen om de tegenstander vanaf minuut één vast te zetten, omdat we verwachten veelal de betere ploeg te zijn.’’

Doelstelling
Voor het eerst in jaren is er sprake van een brede kern bij SJS 1 en SJS 2. Dit krikt automatisch het niveau van het tweede op en daarom is het trainersduo eensgezind in de doelstelling: promotie, het maakt niet op welke manier. Op termijn moeten, volgens Rick en Roy, beide selectieteams een klasse hoger spelen en dit stabiliseren.

Slotwoord
Rick: ‘’SJS is een mooie club waar iedereen nog zichzelf kan zijn en iedereen gerespecteerd wordt om wie hij of zij is. Laten we daarom met z’n allen niet vergeten wat we elk jaar, elke maand en elke week weer neerzetten door veel leden met plezier te laten voetballen. Dit ondanks alle uitdagingen van de afgelopen periode. Dit is een prestatie op zich, die mede mogelijk gemaakt wordt door de vele fantastische vrijwilligers en spelers bij de club en daar draait het uiteindelijk allemaal om.’’

Roy: ‘’ik wens iedereen een gelukkig en sportief seizoen. Ik hoop dat we nu een keer onze ambities waar kunnen maken. Alles begint bij onszelf.’’

Back To Top