skip to Main Content

Interview keeper/leider SJS 3: Robbert Zuur

Net als bij de andere teams binnen SJS ligt ook het seizoen van het derde elftal momenteel stil. Uiteraard hoopt iedereen dat dit van tijdelijke aard is, maar het is zeer de vraag óf en hoe de huidige voetbaljaargang wordt afgerond. We zoomen met leider Robbert Zuur in op het gekke seizoen, de ontstaansgeschiedenis van SJS 3 en zijn eigen rol hierin.

Robbert Zuur
* Woonachtig te Stadskanaal, samen met Claudia.
* Werkzaam bij Smurfit Kappa Twincorr te Nieuwe Pekela.
* Speelde voor GKC, SC Stadskanaal, Nieuw – Buinen en Pekelder Boys.
* Inmiddels vier jaar actief als keeper/trainer/leider van SJS 3.

De ontstaansgeschiedenis
Het verhaal van SJS 3 begon zo’n vijf jaar geleden. Samen met Rick Steursma vatte Zuur het idee op om een vriendenteam op te richten. ‘’Binnen twee weken hadden we al twintig toezeggingen en toen de teller op 27 stond zijn we gestopt met rondvragen. Vervolgens klopten we bij het bestuur aan, werd Willem de Groot leider en zorgden een aantal sponsoren voor de kleding en tassen.’’ De selectie is nog redelijk intact en is in de loop der jaren aangevuld met nieuwe spelers. ‘’We zijn er trots op dat we zoveel hebben bereikt en we hebben een mooie mix aan kwaliteit. Ons kenmerk is dat, wanneer het moet, we 200% voor elkaar geven.’’

Drijvende kracht
Gevraagd naar zijn rol binnen SJS 3 reageert Zuur met een kwinkslag. ‘’Als mentor van een hoop leraren, haha.’’ Met alle gekheid op een stokje blijkt dat Zuur de drijvende kracht achter de selectie is. ‘’Natuurlijk doen we het met elkaar, maar ik regel doordeweeks dat er een elftal staat(soms een hels karwei), verzorgde ik de voorgaande jaren de trainingen(nu doet Arno Sieders dit) en zorg ik dat alles voor de wedstrijd geregeld is.’’

Het huidige seizoen
Voor het eerst in vier jaar tijd werden de wedstrijden in de voorbereiding met eigen spelers gespeeld. Om diverse redenen werden de voorbereidingen de afgelopen jaren vaak afgewerkt met een halve selectie, aangevuld met spelers uit andere teams. Dit zorgde vaak voor veel puntverlies in de beginfase van de competitie. ‘’Nu zie je dit gelijk terug in de resultaten. We hebben twee teams(Hoogeveen 2 en Vitesse ’63 2) gehad die meedoen om de titel en stonden na drie wedstrijden op zes punten. We hopen natuurlijk het seizoen uit te kunnen spelen, maar ik ben bang dat het er anders uit komt te zien. Wanneer dit wel mogelijk is, dan blijft onze vaste doelstelling overeind: nacompetitie voor promotie. Uiteindelijk valt en staat dit met de fitheid en de motivatie om wekelijks aanwezig te zijn.’’

Ambities
Zuur is allerminst van plan te stoppen bij SJS 3. Daarnaast kijkt hij verder in het belang van de club. ‘’Mijn ambitie is om dit team nog jaren bij elkaar proberen te houden en plezier met elkaar te hebben voor, tijdens en na de wedstrijd. Daarnaast willen we met SJS 3 meehelpen aan een eventuele promotie van ons tweede elftal. De lat bij SJS moet weer, zoals een jaar of tien geleden, omhoog en ik denk dat de club daarmee goed op weg is. Wat is er dan mooier dat wij daar onderdeel van kunnen uitmaken?’’

Slotwoord
Robbert ziet graag de positieve lijn worden doorgezet en hoopt op een snel weerzien met een ieder die SJS een warm hart toedraagt. ‘’Blijf zo doorgaan als team, maar ook als vereniging en blijf vooral gezond. Zodoende kunnen we over een aantal maanden hopelijk weer genieten van een welverdiende derde helft in onze gezellige kantine!’’

Back To Top